Chustowanie

Naturalnym odruchem i potrzebą człowieka jest noszenie dziecka.

Noszenie dzieci w chuście to już nie tylko moda z kolorowych czasopism, ale coraz częściej świadomy wybór rodziców i chwała im za to! Naturalnym odruchem i potrzebą człowieka jest noszenie dziecka. Pomyśl zatem jak wiele czasu spędzasz opiekując się niemowlęciem zanim się usamodzielni i zacznie poruszać niezależnie. Akademia Aktywnej Mamy proponuje naukę i doskonalenie noszenia dzieci w chuście. Posiadamy uprawnienia wydane przez najlepszą szkołę noszenia ClauWi®. Zaufaj instruktorowi i naucz się nosić poprawnie swój bezcenny skarb zawsze przy sobie.

Szkolenie

Zachęcamy do skorzystania z naszych konsultacji w nauce noszenia. Pamiętaj, że o chustach krąży wiele fałszywych opinii i mitów, nie sugeruj się nimi. Jeśli chcesz mieć pewność, że nosisz dziecko w prawidłowy sposób, skontaktuj się z nami. Nasz instruktor nauczy Cię prawidłowego i odpowiedniego wiązania dla Twojego dziecka oraz pomoże dobrać odpowiedni rodzaj chusty, to bardzo ważne.

Prowadzimy szkolenia

Indywidualne w domu klienta

120
100 zł z KARTĄ CZŁONKOWSKĄ

Grupowe raz w miesiącu w naszej sali

70
50 zł z KARTĄ CZŁONKOWSKĄ

Korzyści noszenia w chuście

Dziecko zachowuję fizjologiczną pozycję

odpowiednie ułożenie i zawiązanie dziecka w chustę wspomaga prawidłowy rozwój kręgosłupa i bioder.

Zaspokojenie podstawowej potrzeby bliskości dziecka

niemowlę odbiera świat zewnętrzny przez zmysły, dlatego dotyk, zapach i głos rodzica oraz bicie jego serca to elementy, które dają dziecku poczucie bezpieczeństwa, a to poczucie jest niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Dzieci w chustach mniej płaczą

ponieważ mają ku temu mniej powodów, rodzic szybko uczy się odbierać sygnały i potrzeby dziecka mając je przy sobie, a nie pchając w wózku przez to reakcja rodzica jest natychmiastowa.

Lepsze znoszenie kolek i ząbkowania

w takich momentach rodzic daje dziecku ukojenie przez bliskość, kołysanie i dotyk. Pionowa pozycja dziecka wspomaga oddychanie w czasie infekcji dróg oddechowych zaś ułożenie nóżek wspomaga pozbycie się gazów i eliminację kolek.

Idea aktywnego rodzicielstwa

chciałabyś być aktywną mamą czy uwiązanym domowym „niewolnikiem”? Chusta to wspaniałe rozwiązanie w podróży, na spacerze, spotkaniu towarzyskim czy wyjściu do kina itp. Nie martwisz się gdzie zostawisz wózek lub czy w ogóle nim dojedziesz w wybrane miejsce. Wysokie krawężniki, schody, autobus, śnieg na chodniku to żadna przeszkoda, aby się tym martwić!

Rodzic ma wolne ręce

przez to może zająć się innymi czynnościami domowymi nie zostawiając dziecka w samotności. Chusta doskonale się sprawdza przy drugim dziecku, kiedy chcesz spacerować lub bawić się ze starszym, a młodsze jest zawsze przy Tobie.

Korzystając z naszego doradcy Clau-Wi®

masz pewność, że nosisz w odpowiedniej chuście oraz sposób wiązania i technika jest dobrana do wieku dziecka i Twoich potrzeb co daje Ci bezpieczeństwo noszenia.